Gasshuku O.G.K.K. 2005 – Italie

          Dne 27.-29.05.2005 proběhl v Italském městečku Bussolengo v blízkosti Verony, seminář okinawského karate Goju ryu asociace „Okinawa goju-ryu karate-do Kyokai“ dříve známá jako Jundokan. seminář byl veden pod vedením Masanari Kikugawa 8th Dan Kyoshi – Jundokan (Vice director OGKK), který v nedávné době otevřel své Dojo na Okinawe (Kikugawa Dojo) a jeho žák Jissho Yogi 6th Dan – Jundokan a Andrea Guarelli 7th Dan Kyoshi – Jundokan.   

jundokan_it_12.jpg

Dovolte mi krátký profil:
Shihan Masanari Kikugawa 8th Dan Kyoshi – Jundokan z Okinawy (žák Eiichi Miyazata (zakladatele Jundokan Dojo a poradce JKF Goju Kai) Mistr Japonska v Kata v létech 1984, 1985, 1986 a 1988, Mistr Asie 1987 (Singapůr) a mnohonásobný mistr Okinawy)
Sensei Jissho Yogi 6th Dan – Jundokan z Okinawy (žák Eiichi Miyazata, nyní žák Masanari Kikugawi, Mistr Japonska v Kata v létech 1989, 1990, 1991, Mist Asie 1995 (Nový Zéland) a Světový šampión 1997 a 2003 všechny styly)
Shihan Andrea Guarelli 7th Dan Kyoshi – Jundokan z Itálie (žák Eiichi Miyazata, šéf instruktor Okinawa Goju-ryu Karate-Do Asociace a Okinawa Kobudo Asociace, technický ředitel Okinawa Karate-Do Itália.

jundokan_it_5.jpg

          Semináře se zúčastnili také členové z České republiky a to šéf instruktor Czech Jundokan – Jaromír Musil a Zdenek Straka oba z klubu L. F. Club Karate – Nidoshinkan Dojo,  Miroslav Pjosa z oddílu TJ TŽ Třinec, Petr Skalník z oddílu Karate Klub Břeclav a Vladimír Miček s Petrou Židkovou z oddílu KuSen Go Hodonín.

jundokan_it_9.jpg

           Semináře se zúčastnilo celkem 5 států z Evropy (Česká republika, Itálie, Německo, Dánsko a Slovinsko). A to především v zastoupení Německa v čele s šéf instruktorem – Germany Jundokan H. Büttner a v zastoupení Dánska v čele s šéf instruktorem – Denmark Jundokan J.Dybdal.

          Celý seminář byl rozdělen na dvě skupiny KYU a DAN. První den tj. Pátek byl 2,5 hodinový trénink jen pro instruktory federací se zastoupením Trenérů Italské federace. trénink byl zaměřen na kata Seipai a Suparinpei. Každou kata každý z přítomných závěrem předvedl pod přísným dohledem Mistrům z Okinawy a vyslechl si své chyby a připomínky.

           Druhý den následoval dvouhodinový trénink se zaměřením na Seyunchin a Sanseru pro všechny zúčastnění ve skupině DAN. V odpoledním tréninku pak probrání kata včetně bunkai kata seipai. Po skupině Dan následovala skupina Kyu. Večer jsme pak byli všichni pozváni na večeři za přítomnosti mistrů z Okinawy a vybraných hostů. Poslední den jsme v dopoledních hodinách probrali ještě nedobrané věci z kata Seipai a odpoledne pak Kata Kururunfa. Nemohu opomenout že někteří z našich členů byli vybráni pro demonstraci kata pro všechny ostatní s následným výkladem od mistrů z Okinawy. Závěrem jsem sklonil poklonu jménem všech zástupců z České republiky zejména těch mladých (V.Miček a P.Židková) nad výkonem a dobrým směrem a výchovou členů Goju Ryu stylu. Nemohu upřít mojí radost z ocenění od tak velkých mistrů.     

InstruktoÅ?i OKI a OGKK

          Závěrem jsme se s Andreem Guarellim domluvili na podzimním semináři v České republice, který bude od 18.-20. listopadu 2005 v Brně. Věříme že to bude dobrým přínosem pro České karate stylu Goju ryu a upevnění kvality v ČR.