Setkání Instruktorů O.K.I.

Instruktor O.K.I. Andrea Guarelli, Jundokan – Italy,
Bussolengo (VR.)

          Dne 11.-12.03.2005 proběhl v Italském městečku Bussolengo v blízkosti Verony, seminář trenéru organizace Okinawa Karate Italia – Jundokan. Celý seminář jako tradičně byl pod vedením šéf instruktora Italské federace Jundokan Andrea Guarelli 7.Dan Karate Jundokan Kyokai.

jund_it_2.jpg

          Seminář byl veden v přátelském duchu a účasti všech trenérů Italské federace a dvou členů z České republiky a to Miroslav Pjosa z oddílu TJ TŽ Třinec a Jaromír Musil z klubu L. F. Club Karate – Nidoshinkan Dojo.

          První den semináře byl zaměřen na přípravu zkou-šek dle Italského zkušebního řádu na technické stupně Dan. Především cvičení Kata s základním bunkai kata Seyunchin, Sanseru a Seipai, a dále cvičební nářadí jako je Chi ishi, Nigiri gami a Sashi, které jsou zahrnuty do zkoušek Italské federace Jundokan. Odpolední trénink byl zaměřen na důkladnější a podrobné rozebrání Kata a Bunkai dle zkoušek na STV Dan zejména kata Shisôchin, Kururunfa a Sêsan. Po vyčerpávajícím dohromady šesti hodinovém tréninku v tělocvičně jsme byly pozváni na večerní posezení v místní Pizzerii za účasti některých členů organizace.

jund_it_1.jpg

          Druhý den pak násle-dovalo zaměření na základní techniku karate Goju ryu a zapojení v Kihon Ido. Musím říci že zkušební řád Italské federace je dosti odlišný a náročný (troufám si tvrdit že zvládnutí zkoušek pod italskou federací by mnozí z Čech měli problémy 🙂 ). Na Konec tréninku nechybělo zopakování cvičení s Nigiri gami a Chi ishi. Po krátké pauze proběhl další trénink dle přání každého z nás. Trénink byl od Kihon po Kihon Ido až kata a bunkai. Musím říct že celý seminář byl veden ve velice příjemné atmosféře v přátelském kolektivu nadšenců karate Goju ryu.

jund_it_3.jpg

          Závěrem jsme byly pozváni na seminář v květnu v Itálii 28.-29, 2005 s Masanari Kikugavou 8.Dan, Jissho Yogi 6.Dan and Andrea Guarelli 7.Dan – Itálie, Bussolengo.

jund_it_4.jpg

jund_it_5.jpg

jund_it_6.jpg

jund_it_7.jpg