Seiko Higa (1898 – 1966)

               Narodil se v roce 1898 a do tajů karate začal vnikat o 13 let později. Higa SeikoUmění prázdných pěstí se učil u mistra Kanrya Higaonnu, kterého opustil až po jeho smrti. Od této chvíle se stal žákem senseiova pokračovatele Chojuna Miyagiho. Jeho život byl mimořádně činorodý. Byl učitelem na základní škole, přičemž se neustále věnoval karate. Postupně vedl několik uznávaných dojo. V roce 1939 mu byl organizací Dai Nippon Butokai udělený 6. dan.
                Po druhé světové válce pokračoval ve výuce karate na Ryu-kyu univerzitě v Shuri. V roce 1956 se stal jedním z prvních více prezidentů nově založené Okinawa Karate-do Federation, přičemž už za dva roky byl jmenovaný do funkce prezidenta. Po vzájemné dohodě nejvyšších představitelů organizace mu byl udělený čestný technický stupeň Hanshi 10. dan. Ještě v tom samém roce si otevřel Shodokan dojo a současně si vytvořil vlastní organizaci The International Karate & Kobudo federation, která si kladla za cíl výzkum a vývoj Goju-ryu a ujednocení kata.
                Po smrti mistra Higu v roce 1966 převzal vedení v Shodokane jeho syn Seikichi Higa. Jeho neocenitelným pomocníkem je Kenko Nakajima, příležitostně vzučující kobudo. 
                Seiko Higa žáci jsou: Nakasone Seiyu, Takamine Choboku, Fukichi Seiko, Tamaki Juei, Toguchi Seikichi, Higa Seikichi, Tamaki Ushun, Yohena Tomoshige, Taira Hoshu, Ishimine Choshin, Kiyuna Choyou, Izumigawa Kanki, Kamiya Jinsei, Nakamoto Seijin, Kino Seiko a Watariguchi.