Profil – Andrea Guarelli (ITA)

Sensei Andrea Guarelli se narodil ve Veroně v roce 1961, se studiem bojových umění začal v roce 1974. Studium stylu Goju začal pod vedením Mistra Maria Bosio v roce 1977. Několik let se věnoval sportovnímu zápasení v němž dosáhl významných úspěchů na národní i mezinárodní úrovni:

  • 1979 Mistr Itálie v kumite družstev
  • 1980 Juniorský Vicemistr Evropy ( U.E.K.) v kumite
  • 1980 Nominace na Mistrovství světa seniorů ( W.U.K.O ), Madrid
  • Několikanásobný krajský mistr v kumite (severní Itálie )

GuarelliV roce 1982 opustil sportovní zápasení aby se věnoval pouze výuce karate. V roce 1980 obdržel kvalifikaci  trenéra karate za sportovní zásluhy, instruktorem se stal v roce 1985, učitelem v roce 1990. Titul Renshi v roce 1996, titul Kyoshi v roce 2003. Obdržel 6.dan v Kobudo v roce 1997 a 7.dan v Karate v roce 2002, oba v Japonsku. Jako učitel získal různá sportovní ocenění, mezi nimi několik krajských a jeden národní.

V říjnu 2003 mu udělila Federace Okinawského Karate titul Kyoshi ( Mistr ). Podnikl mnoho cest do Japonska s cílem zdokonalení ve výše uvedených disciplinách. Odebral se i do Číny, kde studoval styl Bílého Jeřába pod vedením Mistra Jin Jingfu. Je členem a delegátem pro Itálii organizace Okinawa Gojuryu Karatedo Kyokai (Japonská Federace Karate Goju-Ryu.) Je členem a delegátem pro Itálii školy Matayoshi Kobudo, kde je jediným evropanem s autorizací uděloval technické stupně do 5.danu.

V roce 1993 založil organizaci A.I.K.O. ( Italská Asociace Okinawského Kobudo ), v níž je v současné době technickým ředitelem. Tato asociace provozuje několik tělocvičen na národní úrovni, další ve Švýcarsku a Španělsku. Spolupracuje s těmito specializovanými časopisy :

– SAMURAI
– ZÁPISNÍK ORIENTU

Pořádá semináře pro učitele a žáky Karate a Kobudo v Itálii i v zahraničí. Napsal knihu o Okinawském Kobudu ( ZBRANĚ KOBUDA – BO), vydanou v Římě ,1998 ( ISBN 88 – 272 – 0473 – 3 ). Tato kniha byla přeložena a publikována v Německu, 2002.

Jako docent výuky se zůčastnil kursů osobní obrany pro městskou policii v Miláněa pro agenty soukromých bezpoečnostních agentur, pořádaných v Bussolengu (Verona )