Seminář Karate a Kobudo – A. Guarelli (ITA)

             Poslední říjnový víkend 27.-29.10.2006 v Rosicích u Brna proběhl seminář Karate Goju Ryu a Matayoshi Kobudo pod taktovkou Italského instruktora Kyoshi Andrea Guerelli 7.Dan O.G.K.K. a 6.Dan Matayoshi Kobudo. V srpnu 2006 Andrea Guarelli už po 11-té navštívil tento sensei Okinawu kde se zdokonaluje již od roku 1986 a my jsme měli tu možnost si procvičit karate a kobudo pod jeho vedením. Již v minulém roce 11/2005 Andrea Guarelli navštivil Českou republiku a my měli možnost s tímto velice příjemným mistrem karate a kobudo cvičit.
[inspic=460,,,0]

             Semináře se zúčastnilo celkem 30 lidí (zejména instruktoři a vyšší technické stupně) z oddílů karate Goju ryu pod účastí i presidenta ČSKGr a ČSKe p. Ing. Jiřího Bočka a vice-presidenta ČSKGr p. Jaromíra Musila.
[inspic=487,,,0]

             Seminář byl nejen v duchu karate Goju-Ryu ale pro nás nově i seminář v duchu japonského bojového umění Kobudo líniie Matayoshi. V minulém roce jsme měli již možnost se s tímto bojovým uměním seznámit „sice pouze v délce jednoho tréninku“ ale i tak pro nás do této doby dosti náročný ale zajímavý. Proto jsme se tento rok rozhodli věnovat tomuto bojovému umění více času. Z prvu jsme měli na mysli zařadit do cvičení pouze část Kobudo a to „BO“ (tyč) ale po představení většiny zbraní Kobudo si myslím že v příštích letech příjde na řadu i Tonfa, Saje, Kama či Nunčaky.
[inspic=479,,,0]

             Od pátku jsme nasadili velice silné tempo a již po prvním tréninku karate a prvním tréninku kobudo „BO“ jsme cítili že se ozívají svaly o kterých jsme ani nevěděli že existují :-). A to i když bylo na plánu jen opakování z předchozího roku.

             V sobotu pak byl na plánu trénink karate, kobudo po dvou hodinách a večer pak zase karate, ale pouze 1 hodina. První trénink karate byly zaměřeny na opakování kata Gekisai Dai ichi/Ni, Saifa, Seyunchin a Shisochin a nakonec kata Sanseru včetně Bunkai a ve večerním tréninku pak kata Sesan a Bunkai. V Oblasti tréninku Kobudo pak hlavně příprava cvičení  na STV 5.Kyu a 4.Kyu. (Bo Hojoundo Ichi, Kumibo Ichi, Bo hojoundo Ni a Kumibo Ni)
[inspic=483,,,0]

             V nedělní tréninku pak byla na řadě kata Kururunfa a Bunkai. Po krátké přestávce pak následoval trénink kobudo v duchu opakování předchozího s doplněním o Kata s Bo (Bo Kihon Kata). Nakonec nám Andrea Guarelli představil ostatní zbraně Kobudo a jejich použití v základních technikách na závěr ukázal jednu z mistrovských kata s „Bo“ a „Sai“.

             Všichni se již teď tešíme na příští seminář který by se měl konat vždy ve stejném období (jak bylo na semináři domluveno s A.Guarellim) ale zároveň jsme si vědomi toho že nás čeká dlouhá dřina s nově naučenými věci.

Ostatní fotografie ze semináře najdete >>> zde