Okinawa Master’s na Slovensku 2002

International Seminar Kokusai Goju Ryu Karate Kobudo Federation

První víkend školního roku 2002, přesněji 6.-8. září 2002 proběhl na Slovensku, v Bratislavě seminář karate Mezinárodní federace s názvem Kokusai Goju Ryu Karate Kobudo Federation. Seminář byl pod vedením Eiki Kurashita, Hanshi 9. Dan, Akira Gushi, Kyoshi 8. Dan, Takeji Ogawa, Renshi 8. Dan, Masayuki Oshiro, Renshi 6. Dan a Ing Klementis Ladislav 7. Dan.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

             Celé cvičení bylo rozděleno do tří skupin a to 8th Kyu – 5th Kyu, 4th Kyu – 1st Kyu ( tyto dvě skupiny cvičili ve stejný čas ale odděleně) a třetí skupina Byly černé pásy – DAN. První den cvičení byl zaměřen u skupiny KYU na cvičení Kata Gekisai 1. 2., Sanchin a Saifa. Skupina DANŮ pak ještě o kata Seyunchina a Seipai. Druhého dne dopoledne se pokračovalo zopakováním kata z předchozího dne a u
Skupiny Danů ještě kata Shisochin a Tensho. Samozřejmě ke kata patří Bunkai které následovalo po procvičení dané kata. Odpolední trénink byl ze začátku zaměřen na techniku Kihon Ido a poté Základní nácvik Kihon Ido (Kihon Ranzoku Kumite) ve dvojcích. V druhé části pak následovaly kata Seipai, Shisochin a Seizan. Poslední dopolední tréninkový den byl zaměřen na zopakování kata Seyunchin, Seipai a Sanchin. Odpoledne pak skupina Danů byla rozdělena na dvě skupiny  1st – 2nd Dan a 3rd – 6th Dan. První skupina procvičovala opakování kata Seipai, Seyunchin, Shisochin a Sanchin a druhá skupina pak Kata Seizan, Kururunfa, Sanseru, Suparinpei a Tensho.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

              Myslím že celý seminář se velice povedl a byl přínosem pro všechny zúčastněné a dal všem motivaci do dalších tréninkových hodin ve svých Dojo.

Ostatní foto najdete v Galerii >>> zde