Nidoshinkan na Grand Prix Croatia – Samobor 2007

Ve dnech 20.-21.01.2007 Proběhl šampionát na Evropské úrovni pod názvem Grand Prix Croatia – Samobor 2007. Z našeho Dojo se zúčastnili dva členové Vladimír Míček a Petra Židková na poli závodním a Jaromír Musil na poli rozhodcovském.

Jediným vítězem z řad českých závodníků se stal Láďa Míček. Nejen, že dokázal se prosadit proti svým vrstevníkům v kategorii kadetů, ale také v prestižní kategorii seniorů nenechal nikoho na pochybách komu patří první cena soutěže kata mužů. A tak sedmidenní zájezd pro dvě osoby na ostrov Hvar putuje do Hodonína a udělal radost nejen Láďovi. Bohužel ho podobně nenapodobil už nikdo.

finalisté

Minivýprava do Chorvatska zaznamenala jen postup Petry Žídkové mezi osm nejlepších kadetek a také marný souboj Vojty Kočího o páté místo. Naprostým fiaskem dopadl zbytek, kdy obě sestry Linhartovi vypadli hned v prvních kolech a Honza Kočí si dokonce vyhodil koleno a byl nucen se vrátit domů s dlahou.¨

Ale nelámejme hůl nad naší výpravou, turnaj byl zaplněn skutečně skvělým obsazením. Přijelo na 1200 závodníků a potkalo se hned několik silných reprezentačních výběrů jako byl výběr Řecka s Papadopolouserm v čele, Bosny (Goran Dekic vyhrál hlavní cenu Fiat Punto), Slovinska, Maďarska, Srbska, Černé hory, Ruska, Rakouska či Itálie.

Celá plejáda reprezentací byla doplněna výbornými rozhodčími v čele s Tommy Morrisem (předseda KR WKF)či Primoszem Debenakem (člen KR EKF). České rozhodčí reprezentovali Marek Kubín a Jaromír Musil. Oba pak se dostali k řízení i finálového bloku a hlavní zápas o Fiat Punto rozhodoval právě Marek Kubín.

V zákulisí byl o české karate zájem a tak prezident Ruské federace karate Vasilij Krajnikovskij(člen VV EKF) nabídl společný turnaj pro přípravu před MS, či další státy přislíbili účast na turnaji Euro Grand Prix v Plzni. Právě Rusko má zájem i dlouhodou spolupráci mezi státy střední Evropy a silným Ruskem.

Přejme ať Láďovi to vyjde stejně na blížícím se ME mládeže v Turecku.