Mistrovství ČR mládeže 2008 – ČSKe

Ve dnech 6. a 7.12 pořádal náš oddíl v Hodoníně MČR žáků, dorostu a juniorů všech stylů. Obou dnů se zúčastnilo 59 oddílů 389 závodníků. Z našeho oddílu se nominovalo celkem 7 závodníků.[inspic=2417,,,0]
V sobotu probíhala soutěž dorostu a juniorů. V těchto kategoriích jsme měli jediného zástupce a to Katku Žídkovou, která soutěžila v kata dorostenek. V této kategorii bylo celkem 15 závodnic. Katka tedy měla jedinou shitei kata. v 1.kole proti Andree Hovorkové nasadila seipai. Výsledek byl jednoznačný-3:0 pro Katku. Další kolo bylo pro Katku obtížnější. Čekala ji Alena Navrátilová z Vision Praha. Pro Katku nejtěžší soupeřka v její polovině pavouka. Katka nasadila svou nejsilnější kata-Suparimpei. Možná částečně i díky mírnému zaváhání soupeřky byl výsledek opět 3:0 a Katku čekalo semifinále. Do něj se proti ní probojovala Simona Forstová z Tarokanu Brno. Obě závodnice proti sobě nasadily kata goju-ryu: Katka Kururunfu, Simona Sanseru. Výsledek se opět opakoval a Katka měli jsme první účast ve finále. V tom se proti Katce postavila Petra Halamová z SKR SÚ Ústí nad Labem. Katka cvičila kata Chatanyara Kusanku a její soupeřka Enpi. Výsledek byl nakonec nejtěsnější možný. 3:2 pro Katku.[inspic=2380,,,0]
V sobotu jsme měli zástupce ještě v jedné kategorii a to kata team. Za Nidoshinkan dojo nastoupily Katka Žídková, Petra Schmiedová a Veronika Kopečná. Po rozlosování se ukázalo že startují pouze 3 týmy, ale holky si postup do finále musely vybojovat. Nasadily kata Sanseru, ale nervozita způsobila, že se holky hodně rozešly a tak svůj semifinálový boj prohrály 3:0 a obsadily 3. místo. Ve finále nakonec Sport relax porazil SK Tommi.
Celken jsme za 1.den obsadili v bodovém hodnocení 14.místo a pro kata dokonce místo 2. Při přihlédnutí k tomu že jsme měli v pouze dva starty je to vynikajicí výsledek.[inspic=2414,,,0]

V neděli zbývali už pouze mladší a starší žáci. V těchto kategoriích už jsme měli početnější zastoupení. Na kata dokonce v každé kategorii.
V mladších žácích startoval Petr Kopečný. Ml. žáků bylo celkem 15. Peťa sice hned v prvním kole prohrál s Jakubem Vavřičkou, ale ten se probojoval do finále a tak Peťa bojoval ještě o 3.místo. V 1.kole repasáže nastoupil proti Adamovičovi kterého ale se svou kata Gekisaidai ni porazil 3:0. Dalším soupeřem byl Štěpán Šafránek. Peťa nasadil Pachu a všichni napjatě čekali na verdikt rozhodčích. Oba závodníci předvedli své nejlepší výkony a tak bylo rozhodnutí opravdu těžké. Výsledek 2:3 znamenal že pro Peťu pro tento rok zůstalo bohužel 5.místo.[inspic=2386,,,0]
Anetka Šabová startovala v kategorii ml. žákyně. V této kategorii startovalo 17 závodnic. To znamenalo, že dvě závodnice budou mít o zápas víc. Bouhužel tento los dostala Anetka. Pro Anetku to byl 1.start na MČR a na první kata bylo poznat jak je nervózní. Její soupeřka sice výrazně ztratila stabilitu, ale rozhodčí Anetku i tak nepodpořili a prohrála. V této polovině byla také suverénka této kategorie Patricie Klapalová, která v semifinále porazila Augustinovou a znemožnila tak Anetce bojovat alespoň o 3. místo.
V kata st. žáci startoval Pavel Colledani. Pavel v prvním kole zvítězil nad Wojtylou, v dalším kole ale bohužel podlehl Dominiku Bandasovi, který se ale probojoval do finále. Pavel tak dostal možnost bojovat o 3.místo. V repasáži nejdříve porazil Jana Boháče, v souboji o 3. místo ale podlehl Petru Sládkovi a obsadil tak 5. místo.
V kata st. žákyně jsme měli dvě závodnice: Veroniku Kopečnou a Báru Říhovou. Bára dostala do 1.kola Alžbětu Ovečkovou ze Slovenska. Nasadila seipai ale tato kata nestačila a Bára prohrála. Alžběta ale v dalším kole porazila Fabianu Bytyqi a nakonec se probojovala až do finále. Bára nastoupila v repasáži proti Bytyqi. Nasadila kururunfu ale rozhodčí posunuli do boje o 3.místo Bytyqi, dterá ho nakonec i vyhrála. Ve druhé polovině pavouka suverénně postupovala Verča až do semifinále kde stejně jako všechny předchozí zápasy zvítězila 3:0 nad Čížkovou a postoupila do finále. V tom obě závodnice zacvičily kata chantanyara kushanku. Rozhodčí rozhodli 5:0 pro Verču. Ta tak získala 2.mistrovský titul pro náš klub na kata. Navíc celou soutěží prošla bez ztráty praporku![inspic=2395,,,0]
Poslední účast na kata byla v podobě kata teamu žákú. Petr Kopečný, Lukáš Semela a Patrik Zelinka měli jako jediný tým free a tak nastoupili přímo do semifinále. Jejich kata gekisaidai ichi ale nestačila na tým Budo škola KK Písek a tak kluci bojovali pouze o 3.místo. V tomto souboji ale 3:2 zvítězili a získali tak 3.místo.
Následovala soutěž kumite kde jsme narozdíl od soboty zastoupení měli. Petr Kopečný startoval v kategorii ml. žáci -30kg. První dve zápasy měl nad soupeři převahu a vcelku jasně je vyhrál. V semifinále nastoupil proti Tomáši Gabrielovi. Přišla zbytečná chyba a Peťa se do finále nedostal. V souboji o 3.místo už se ale žádné chyby nedopustil a opět jasně zvítězil a získal tak 3.místo.
Lukáš Semela v kategorii -35kg nastoupil v 1.kole proti Štěpánu Šafránkovi. V zápase bylo poznat že soupeř je zkušenější a i nervozita se u Lukiho na výkonu podepsala, takže odcházel z tatami poražený. Šafránek bohužel v dalším kole podlehl Podroužkovi takže Lukáše do repasáže nevytáhl.
Anetka Šabová zápasila v kategorii +35kg. V 1.kole nastoupila proti pozdější vítězce která uplatnila svou výškovou převahu a jasně zvítězila. Svým postupem do finále ale umožnila Anetce bojovat o 3.místo. V repasáži bojovala Anetka s Alexandrou Ryglovou. Tento boj byl vyrovnaný a došlo až na encho sen. Ani v prodloužení ale nebyl udělen bod a praporky rozhodly o tom, že do dalšího zápasu šla soupeřka. Anetka tak obsadila 7.místo.
Posledním zástupcem na letošním MČR byl Pavel Colledani v kategorii st. žáků -60kg. Tato kategorie byla poměrně málo obsazená-8 závodníků. Na Pavla tedy čekaly 3 zápasy. V každém z nich si vedl suveréně a zaslouženě si vybojoval titul mistra republiky.
V bodovém hodnocení klubů za neděli jsme se 2 zlatými a 2 bronzovými medailemi umístili na 5. místě. Pouze za kata jsme pak obsadili 3.místo a za kumite až 11.

fotogalerii ze soboty >>>zde<<<
fotogalerie z neděle >>>zde<<<