Gasshuku O.G.K.K. 2003 – Itálie

          Dne 16.-18. května 2003 proběhl v Itálii městě Bussolengo (v blízkosti jezera Lago di Garde) seminář Okinawaského karate Goju-ryu. Abychom blíže přiblížily tuto organizaci „Okinawa Goju-Ryu Karate-Do Kyokai“ byla založena Eiichi Miyazatem (1922-1999), který roku 1969 založil jedno z nejlépe zařízených dojo Jundokan na okinawě – toto dojo je dnes Honbu Dojo této organizace.

p5170002a.jpg

          Seminář byl pod vedením Hanshi KINJO Seikichi 9th Dan Jundokan Honbu dojo (přímý žák Chojuna Miyagiho, žák Eiichi Miyazata a získal titul Hanshi v Jundokan Honbu Dojo), Kyoshi KIKUGAWA Masanari 8th Dan Jundokan Honbu Dojo ( okinawský mistr v kata v létech 1984, 1985, 1986 a 1987 a v roce 1987 mistr Asie v kata, žák Eiichi Miyazata a získla tituk Kyoshi v Jundokan Honbu Dojo) a p. GUARELLI Andrea 7th Dan Jundokan Italia (president Okinawa Goju-Ryu Karate Italia ).

p5170008.jpg

          Seminář byl zaměřen na cvičení kata, kihon a tradiční cvičení Chi Ishi. První den dopolední cvičení bylo zaměřeno na zopakování základních kata Goju-Ryu, Gekisaidai ichi a Ni, Saifa a Bunkai všech kata. Odpoledne seminář pokračoval ve cvičení tradiční rozcvičky podle okinawských tradic kterou vedl sensei Kikugava Masanari. Poté se pokračovalo v cvičení s Chi Ishi. Druhého dne pokračovalo cvičení dalších kata Goju-Ryu a to Seyunchin, Shisochin, Sanseru a odpoledne pak Sesan, Sepai, Kururunfa a Suparinpei. Poté nasledovalo cvičení, vlastně předvedení některých kata účastníky semináře a jejich zhodnocení panem Kinjou a Kikugawou. Poté bylo svavnostně ukončeno cvičení předáním všem účastníků certifikátu o účasti na semináři.

 p5180058.jpg´

          Seminář provázel vstřícný přístup jak ze strany organizátora tak ze strany Mistrů kteří byli vždy připraveni zodopvědět všechny otázky. Semináře se zůčastnili cvičenci z Dánska, Francie, Švýcarska, České republiky, Německa, Španělska a Itálie.

kinjo.jpg

kikugawa.jpg

Více fotografii z gasshuku v Itálii neleznete >>> zde