34th ME EKF 2007 v Tureckém Izmiru

           Ve dnech 9.-11. února 2007 proběhlo v Tureckém městečku Izmir 34th Mistrovství Evropy v karate všech stylů. Po dlouhém a náročném probojování se z Krajských a Národních pohárů, následně Mistrovství České republiky se nominovali na šampionát úřadující Mistři ČR. Po důsledném výběru Trenérem státní reprezentace na tento šampionát bylo vysláno celkem 15 závodníků kteří reprezentovali Českou republiku. V disciplíně kata nás reprezentovali tři závodníci.

[inspic=676,,,0]

V kategorii:

 • Kata Dorostenci – Vladimír Míček (Nidoshinkan Dojo – Brno)
 • Kata Junioři – Jakub Tesárek (SC Flair – Praha)
 • Kata Juniorky – Lenka Zuzánková (Karate Vision Praha)

V kumite Českou republiku reprezentovali tito závodníci:

 • Dorostenky nad 57 kg – Zuzana Hepnarová (KK Pratr Trutnov)
 • Dorostenci do 60 kg – Marek Aberl (SVČ Domeček Brno)
 • Dorostenci do 65 kg – Vojtěch Kočí (TJ České Budějovice)
 • Dorostenci do 70 kg – Ladislav Mareš (TJ Auto Škoda M. Boleslav)
 • Juniorky do 53 kg – Aneta Markušová (Slávia TU Liberec)
 • Juniorky do 60 kg – Karolína Bobková (Baník Havířov)
 • Junioři do 60 kg – Lukáš Polzer (Spartak Hradec Králové)
 • Junioři do 65 kg – Adam Horváth (Baník Havířov)
 • Junioři do 70 kg – Adam Sedláček (Baník Havířov)
 • Junioři do 75 kg – Tomáš Pavlíček ( SKR Ústí n./L)
 • Junioři do 80 kg – Adam Hrnčíř (Baník Havířov)
 • Junioři družstvo – Libor Gurecký (Baník Havířov)

 

[inspic=652,,,0]           První den byla na řadě kategorie Juniorů a hned v úvodní pasáži Kata Junioři naší republiku reprezentoval Jakub Tesárek, který v prvním kole porazil Němce J. Schinkoethe 5:0, ve druhém kole Rakušana T. Kaserera 5:0, ve třetím kole Chorvata D. Naletina a až při zaváhání o postup do finále kde Jakub prohrál 3:2 s Italským závodníkem A. Tocco (který kategorii následně vyhrál). Nicméně v boji o třetí místo nedal nikoho na pochybách a vybojoval 5:0 nad Řeckým závodníkem M. Kouroglou a pro ČR získal první medaili a to bronzový kov. V kategorii Juniorky Lenka Zuzánková nastoupila na tatami s výhodou volného losu v prvním kole, v druhém kole porazila Slovinku A. Redzic a následně ve třetím kole podlehla Švýcarské závodnici L. Von Kaenel. Švýcarka pak následně podlehla finalisce S. Battaglia z Itálie a upřela tak možnost Lence bojovat alespoň o třetí místo. V kategorii Kumite si nejlépe vedl Libor Gurecký, který byl prvotně nominován jen pro družstvo.  Libor Gurecký v prvním kole porazil 4:3 závodníka z Bosny a Hercegoviny D. Kurtagice, v druhém kole porazil 4:0 Estonce V. Teplohha, ve třetím kole porazil 2:0 Maďarského závodníka D. Simora a podlehl v boji o postup do finále Litevskému závodníkovi K. Kalninse 3:4. Dále až na Anetu Markušovou a Lukáše Polzera, kteří skončili ve druhém kole naši ostatní závodníci skončili v kole prvním.

[inspic=639,,,0]           Druhého dne pak přišla na řadu kategorie Kadeti, kde naší republiku zastupoval náš závodník z Nidoshinkan Dojo Vladimír Míček. Laďa měl v prvním kole stejně jako Lenka volný los. Ve druhém kole nastoupil proti závodníkovi z Azerbajdžánu E. Mammadov kterého porazil 5:0, ve druhém kole pak narazil na Španělského závodníka J. Feito kterému podlehl 5:0. Laďa předvedl provedení kata Paiku avšak po ztráte stability rozhodčí rozhodli pro jeho prohru. (V zákulisí mezi rozhodčími tato situace byla rozebrána a zhodnocena, kdy kontrolor zápasové plochy podotkl že ztráta stability neznamená určitou prohru závodníka. Tím naznačil že Laďa byl lepší technicky, tuto věc mi poté potvrdil v zákulisí, ale rozhodčí podlehli tlaku Španělské velmoci 🙁 ). Laďa nadále v Repasáži (protože Španěl se stal finalistou) porazil Belgického závodníka B. Vandewala, který v předchozím zápase zdolal Chorvatského závodníka. V boji o třetí místo pak Laďe čekal další těžký soupeř z Francie (kterého jsme tipovali na finalistu z tak těžké strany pavouka, který porazil v eliminaci Itala) Laďa ale do tohoto souboje dal vše a svým excelentním výkonem a provedení kata Suparinpei svého soupeře porazil 3:2 a získal 3.místo a tím pádem druhou bronzovou medaili pro českou republiku.

           Bohužel pokračování kategorie kadetů – kumite se pro českou republiku nevyvíjelo dosti pozitivně protože všichni nominovaní dorostenci skončili v prvním kole a nebyli schopni získat ani jedinný bod na šampionátu.

[inspic=675,,,0]           Třetí den byl ve znamení teamu. Naše republika nasadila team Juniorů bohužel ten podlehl v prvním kole teamu ze slovenska a tím pádem skončil pro Českou republiku celý šampionát, protože Slovací později podlehli Holansku.

           Celé tři dny na šampionátu byli přítomní i zástupci české republiky na poli rozhodcovském a to jmenovitě Marek Kubín, Jaromír Musil, Jaroslav Nekola, Josef Rajchert a Jan Pytlík. Je nutné podotknou že všichni jmenovaní zde byli na vlastní náklady.

[inspic=679,,,0]           Naše výprava potvrdila, že technická připravenost a budoucnost kata v České republice jde správným směrem. Doufejme že medailí na dalších šampionátech bude jen přibývat.

           Přejeme jim do budoucna hodně štěstí.

Text: Jaromír Musil
Foto: Jiří Boček, Jaromír Musil a Ladislav Mareš