1. ročník Vánočního poháru nováčků v Krumvíři

              Myšlenka uspořádat pohár pro začínající karatisty vznikla v Krumvíři na soustředění klubu NIDOSHHINKAN DOJO Brno. Proč právě začínající karatisté a proč zrovna v Krumvíři? Na tyto otázky jsem se zeptali trenéra Nidoshinkan Dojo, místopředsedu Českého svazu karate – Goju ryu a mezinárodního rozhodčího pana Jaromíra Musila.

[inspic=528,,,0]            „Hlavním důvodem pro uspořádání tohoto poháru byla motivace. Chtěli jsme ukázat cestu všem , kteří to s karate myslí vážně i těm, kteří chtějí začít a neví jak. Oslovili jsme okolní kluby, aby přijeli se svými nováčky – to v praxi znamená s těmi, kteří ještě nebyli u výkonnostních technických zkoušek nebo mají za sebou 8.kyu, což je nejnižší  „pásek. Ti také zpravidla na běžné závody nejezdí. Závodníci soutěžili ve čtyřech kategoriích, vyhodnocoval se i nejmladší a nejstarší závodník. Karate je sport, se kterým se totiž dá začít v každém věku. Ředitel závodu také vybral a ohodnotil dva talenty. Každý karatista dostal kromě sladké odměny za účast  Soubor pravidel chování  (Kodex) v DOJO. Díky sponzorům, jakým byla například firma SOLAR POWER CZ , MCS plus Hustopeče, firma COLLEDANI, DESPRO one Brno nebo SKRYJA Brno dostali závodníci medaile,  poháry a věcné dárečky. Všem závodníkům i zúčastněným rodičům byl k dispozici čaj a káva.

[inspic=533,,,0]            A protože se pohár konal v době Vánoc, jedinou podmínkou pro účast byl talířek vánočního cukroví. Obecní úřad v Krumvíři nám vyšel již několikrát vstříc a zadarmo zapůjčil svůj kulturní dům. Krumvíř je malá vesnice asi 35 km od Brna a 22 km od Hodonína nebo Hustopečí. Kromě pochopení od vedení obce nás tedy inspirovala i snadná dostupnost. Organizátory mile překvapila účast nejenom závodníků, kterých bylo 43 z 5. karate klubů (Šin – mu Hodonín, Tarokan Brno, TJ Slávia Kroměříž, L.F.karate club Hustopeče a domácí Nidoshinkan Dojo – Ku Sen Go), ale i to, že si  v předvánočním shonu  na svoje ratolesti našlo více než 60 rodičů a prarodičů. Součástí poháru pak bylo exhibiční vystoupení Mistra světa Goju ryu Vladimíra Míčka, Mistra České republiky Jiřího Mauritze, Mistrů České republiky Goju ryu Kateřiny Žídkové, Pavla Colledani, Pavla Poláka a Petry Žídkové. Se svým uměním  se také předvedli trenéři –  Jaromír Musil a Bronislav Puzrla.

[inspic=559,,,0]            A nakonec jedna perlička: na exhibiční vystoupení jsme pozvali i  obyvatele Krumvíře a všechny zájemce. Někteří přišli dokonce i s tím inzerovaným vstupným – talířem vánočního cukroví. A tak jsme si to všichni pěkně užili  a organizátoři chystají na další ročník i některé další karatistické zajímavosti.“

Text: Věra Colledani

VÝSLEDKOVÁ LISTINA:

Dívky bez STV: ( Počet: 13 )

1. Kopečná Veronika, Nidoshinkan / Kusengo
2. Hájková Kateřina, TJ Slavia Kroměříž
3. Nguyen Květa, Nidoshinkan / Kusengo
4. Šabová Aneta, Nidoshinkan / Kusengo

Chlapci bes STV: ( Počet: 20 )

1. Kopečný Petr, Nidoshinkan / Kusengo
2. Pělucha Jan, Taro Kan Brno
3. Tamborlani Alessandro, Taro Kan Brno
4. Kloupar David, Šin-mu Hodonín

Dívky 8.kyu: ( Počet: 2 )

1. Latíková Petra, Nidoshinkan / Kusengo
2. Kočtářová Barbora, Šin-mu Hodonín

Chlapci 8.kyu: ( Počet: 8 )

1. Sůkal David, L.F. Hustopeče
2. Urban Pavel, L.F. Hustopeče
3. Semela Lukáš, Nidoshinkan / Kusengo
4. Janík Jonáš, L.F. Hustopeče

Oddíly: Zlatá – Stříbrná – Bronzová

1. Nidoshinkan / Kusengo 3 – 0 – 2 (12 závodníků)
2. L.F. Hustopeče 1 – 1 – 0 (9 závodníků)
3. Taro Kan Brno 0 – 1 – 1 (8 závodníků)
4.-5. TJ Slavia Kroměříž 0 – 1 – 0 (6 závodníků)
4.-5. Šin-mu Hodonín 0 – 1 – 0 (8 závodníků)

 

Ostatní fotografie naleznete >>> zde