Konalo se MČR mládeže 2011 – ČSKe

Ve dnech 3. – 4. 12. 2011 proběhlo v Ústí nad Labem Mistrovství České republiky v karate mládeže všech stylů (ČSKe). Oddíl Nidoshinkan a L.F.Club zde měl na soutěži hned sedm zástupce a jeden se pro zranění nemohl zúčastnit. V kategorii dorostu startoval Lukáš Semela (Nidoshinkan Dojo), který bohužel po dlouhé nemoci nebyl schopen obstát v konkurenci české republiky a odešel bez medaile jak v KATA tak i v KUMITE. Pro druhého našeho závodníka v kategorii juniorů, nebyl tento šampionát také úspěšný a neodvezl si medaili, byl to Pavel Urban (L.F. Club Karate). Radost nám udělala až v kategorii juniorů jsme měli v kata zástupce již tradičního a to Veroniku Kopečnou (Nidoshinkan Dojo). Veronika nedala svým soupeřkám šanci a vybojovala si svůj pátý mistrovský titul v KATA (2007, 2008, 2009, 2010 a 2011), škoda jen, že nenapodobila svůj úspěch v roce 2010, kdy získala titul jak v KATA tak i v KUMITE. Bohužel celý rok 2011 Veronika KUMITE vynechala a tím pádem se nenominovala do této kategorie.

Druhého dne, kde startovali kategorie žáků, jsme měli také dvě želízka. Sestry Šabovi (Nidoshinkan Dojo) se nominovali hned v obou kategoriích KATA i KUMITE. Šťastnější z obou sester byla Aneta Šabová (Nidoshinkan Dojo), která si odnesla titul nejcennější v KATA starší žákyně a v KUMITE, bohužel se musela spokojit s 2. místem. Mladší Dominika Šabová (Nidoshinkan Dojo) na tom byla trošku hůře, a odnesla si 3. místo v KATA mladší žákyně a 5. místo v KUMITE. V kategorii mladších žáků jsme měli ještě dva zástupce Davida Sůkala (L.F. Club Karate) v kategorii starší žáci, který si bohužel také neodnesl žádný kov a Michala Weinbrenera (L.F. Club Karate), který si odnesl krásné 3.místo v kategorii KATA mladší žáci.

Je nutné podotknout že styl Goju-ryu zde měl zastoupení i s kluby Tarokan karate team, TJ TŽ Třinec, Shin-mu, kteří si vybojovali také krásné umístění.

Ve skratce uveďme kategorii dorostu a juniorů:
Simona Forstová  (Tarokan Brno) 3.místo KATA juniorky a 3.místo kumite juniorky -59kg, Ondřej Maštalíř (TJ TŽ Třinec) 3.místo KUMITE junioři do 68kg, Petr Revay (TJ TŽ Třinec) 3.místo KUMITE junioři nad 76kg, Soňa Mražíková (TJ TŽ Třinec) 5.místo kumite juniorky nad 59kg, Barbora Kočtářová (Shin-Mu) 3.místo KUMITE juniorky do 59kg, Alessandro Tamborlani KUMITE junioři do 61kg a kateřina Sendlerová 3.místo KUMITE juniorky nad 54kg.

V kategorii žáků pak:
Matteo Tamborlani KATA starší žáci 3.místo současně s Tomášem Zaťkem oba (Tarokan Brno), Sabina Forstová (Tarokan Brno) 2.místo KATA a 3.místo KUMITE obě v kategorii starší žákyně, Sabina Casubolo (Shin-Mu) 5.místo KUMITE starší žákyně do 35kg, Josef Salajka (Shin-Mu) 2.místo KUMITE starší žáci do 60kg, Jan Švarda (TJ TŽ Třinec) 3.místo KUMITE starší žáci nad 60kg, Veronika Szkanderová (TJ TŽ Třinec) 3.místo KUMITE st. žákyně do 42kg, Veronika Čmielová (TJ TŽ Třinec) 3.místo KUMITE st.žákyně do 50kg a Kateřina Havlová (TJ TŽ Třinec) 5.místo KUMITE st.žákyně nad 50kg.

Všem gratulujeme..

Zde je pár fotografií zaslaných od Zuzky Musilové (Cmielové):