Konal se 3.ročník letního soustředění karate | Held the 3rd summer karate gashhuku

Ve dnech od 10.7. do 18.7. se konal třetí ročník letního soustředění karate „Roštín 2010“ OGKK – SCM Goju-Ryu.Tento rok bylo soustředění otevřeno nejen pro členy Nidoshinkan Dojo a L. F. Club Karate, ale zúčastnili se i členové z Tarokan Team, TJ TŽ Třinec, TJ Slávia Kroměříž, SVČ Domeček a KC Dragon Rosice. Celkem se zúčastnilo 38 mladých karatistů z ČR pod vedením dvou trenérů OGKK Jaromírem Musilem 5.Dan a Bronislavem Puzrlou 3.Dan. 

Soustředění bylo zaměřeno na fyzickou přípravu jak tomu bylo již v minulých ročnících a nácviku nových kata či kumite. Náplň dne byla následující. Dopolední tréninky se věnovaly fyzické přípravě, odpolední pak přípravě kata nebo kumite, který pak pokračoval i ve večerním tréninku. Všichni zúčastnění cvičili jak kata tak i kumite, protože v karate je důležité procvičovat se v obou disciplínách.

Fyzická příprava byla spíše poznávání sama sebe každého cvičence a zjištění svých fyzických schopností. Na příštím letním soustředění mohou všichni zjistit, jak se jejich fyzická příprava zlepšila. Pro nácvik nových kata byla vybrána Kosokun Dai, Tomari Bassai a Pachu. V kumite pak bylo hlavně věnováno poznání pravidel a pochopení účinnosti technik a hlavně bodovatelnosti technik, což je v poslední době velký problém u cvičenců.

Celé soustředění proběhlo ve velice přátelské atmosféře a pevného nasazení po celou dobu soustředění. Příští 4.ročník letního soustředění je naplánován ve dnech 16.-24.7.2011.

Výsledky fyzických testů ze soustředění ke stažení zde: Celkové testy: testy-celkove-rostin-2010 Výsledky ve věkových kategoriích: testy-celkove-rostin-2010-kategorie

Zde je pár fotografii ze soustředění: